Autorski program, w pełni wyposażone studio, profesjonalna ciemnia analogowa, pracownia komputerowa, zbiory literatury fachowej to elementy tworzące optymalne warunki do poszerzania Twojej wiedzy i rozwijania Twoich zainteresowań. Od 1992 roku, jako pierwsza w Polsce szkoła fotografii, wyznaczamy standardy edukacji fotograficznej. Kształcąc w oparciu o najnowsze metody nauczania, kładziemy szczególny nacisk na praktyczne zastosowane wiedzy. Dzięki połączeniu teorii z praktyką i doświadczonej kadrze dydaktycznej zapewniamy równomierny rozwój umiejętności teoretycznych i praktycznych. Dokonania i sukcesy naszych absolwentów są naszą najlepszą wizytówką.

 

Zapraszamy osoby pełnoletnie – bez ograniczeń wiekowych; młodzież policealną, studentów, osoby dojrzałe pragnące rozwijać swoje zainteresowania fotograficzne.  Wcześniejsze doświadczenie nie jest niezbędne. Funkcjonujemy jako:

Dwuletnia wieczorowa lub zaoczna Niepubliczna Policealna Sopocka Szkoła Fotografii WFH. ( nr ewidencji MKiDN niepublicznych szkół artystycznych 385/39/2004). Oferujemy najszerszy spośród szkół niepublicznych zakres zajęć programowych oraz największy dostęp do pracowni i atelier poza godzinami zajęć teoretycznych. Nasz autorski program nauczania to możliwość uczestnictwa w ponad 280 godzinach zajęć w ciągu roku szkolnego. Ponadto od godz.14.00 dla naszych słuchaczy stwarzamy możliwości korzystania ze studia, ciemni oraz skanerów bez dodatkowych opłat.

FAQ czyli często zadawane pytania…

 

Kogo przyjmujemy do szkoły?

– Każdą osobę pełnoletnią posiadającą wykształcenie średnie.  Najważniejsza jest chęć pracy i motywacja.

Wśród uczniów spotkasz osoby w różnym wieku – od młodzieży tuż po liceum do ludzi dojrzałych po pięćdziesiątce. Są z nami to studenci innych uczelni, osoby pracujące zawodowo, prowadzące swoje firmy. Łączy nas wspólna pasja.

 

Czy wystawiamy świadectwa?

– Osoby, które zgodnie z regulaminem ukończą szkołę i obronią pracę dyplomową otrzymują świadectwo ukończenia niepublicznej policealnej szkoły artystycznej w zawodzie plastyk – specjalność: fotografia i film – specjalizacja: fotografia artystyczna ( wpis do ewidencji MKiDN nr 385/39/2004).

 

Czy mogę przerwać naukę?

– Przerwanie nauki na okres do dwóch lat nie stanowi problemu. Można wrócić do szkoły i kontynuować naukę z uwzględnieniem zaliczonych semestrów.

 

Ile czasu należy poświęcić na zajęcia w szkole?

– Podstawowe zajęcia obowiązkowe - wykłady, seminaria i workshopy - 4/6 godzin tygodniowo. to minimum. Szkoła stwarza równocześnie warunki do indywidualnego ( pod kierunkiem asystenta) bezpłatnego korzystania ze studia, ciemni, pracowni komputerowej i konsultacji.

 

Czy potrzebny jest własny sprzęt. Jeżeli tak to jaki?

– Własny sprzęt jest niezbędny do fotografowanie poza zajęciami w szkole. Na zajęciach w studio można korzystać ze sprzętu szkolnego. Do dyspozycji są aparaty i optyka zarówno Canona jak i Nikona oraz cały osprzęt studyjny – lampy, światłomierze, nasadki itp.

Przed rozpoczęciem nauki zalecamy powstrzymanie się z decyzją zakupu nowego sprzętu. Po mniej więcej dwóch miesiącach nauki będziecie Państwo mieli wiedzę, aby świadomie wybrać sprzęt. Aparaty i obiektywy kupować powinno się pod własne specyficzne potrzeby. I nie jest konieczne wydanie fortuny aby tworzyć dobrą fotografię. To człowiek, jego wiedza i kreatywność jest ciągle najważniejszy.

 

Kim są nauczyciele SSF-WFH ?

– W szkole uczą czynni zawodowo profesjonaliści, dzieląc się swoją praktyczną wiedzą. Oprócz stałej kadry, której jednym z głównych zadań jest poznanie możliwości uczniów i motywacja do pracy twórczej, w szkole występują także wykładowcy gościnni.

 

Czy mogę odwiedzić szkołę zanim podejmę decyzję o podjęciu nauki?

ABSOLUTNIE TAK. Każdej osobie zainteresowanej szkołą proponujemy indywidualne spotkanie w dogodnym dla niej terminie. Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 58 551 13 07 i ustalić termin. Na spotkaniu dokładnie omawiamy możliwości jakie daje szkoła oraz organizację zajęć.

Osoby już zdecydowane mogą dokonać rejestracji bezpośrednio na stronie internetowej szkoły pod:http://panel.szkolafotografii.pl/zapisy/index.html

 

 

wystawy

kontakt

kadra

dyplomy

galerie      

kadra       

 zaloguj

zapisy

kontakt      

o szkole /  FAQ

Zapisuję się do szkoły

SOPOCKA  SZKOŁA FOTOGRAFII WFH


fot.Hanna Bekier

Sopocka Szkoła Fotografii WFH  prowadzona jest przez  Fundację Edukacji Fotograficznej  pod nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.